Zabezpieczenia medyczne imprez

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE IMPREZ W POZNANIU

W ramach zabezpieczenia medycznego udzielamy pierwszej pomocy na miejscu imprezy oraz transport do placówki medycznej. Nasza usługa jest zgodna z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 6 lutego 2012 roku w zakresie wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprez masowych.Każda impreza masowa związana ze zgromadzeniem w jednym miejscu i czasie dużej grupy ludzi wiąże się jednocześnie z zagrożeniami dotyczącymi bezpieczeństwa uczestników imprezy. Należy mieć świadomość, iż organizator imprezy powinien zapewnić bezpieczeństwo jej uczestników.

rzut

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zapewnienie bezpieczeństwa polega na spełnieniu przez organizatora wymogów w zakresie ochrony porządku publicznego, ale przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniego poziomu pomocy medycznej.Posiadamy wieloletnie doświadczenie, jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania imprez, w tym imprez masowych. Impreza związana ze zgromadzeniem w jednym miejscu i czasie dużej grupy ludzi to wspólnie skoordynowane przedsięwzięcie, które podejmowane jest przez organizatora imprezy oraz firmę medyczną zapewniającą odpowiednio dobrany i wyposażony zespół medyczny, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem oraz profesjonalnym zespołem doświadczonych lekarzy specjalistów i ratowników medycznych. Liczbę ratowników i rodzaj zabezpieczenia każdorazowo dostosowujemy do potrzeb i wymagań naszych Klientów, biorąc pod uwagę wielkość wydarzenia. Zapewniamy obecność karetki wraz z zespołem w czasie trwania imprezy jak również możliwość ewentualnego przetransportowania osób poszkodowanych do szpitala.

Z uwagi na zakres odpowiedzialności ciążący na organizatorze, w szczególności za szkody osobowe rekomendujemy organizację obstaw medycznych także w przypadku mniejszych imprez, w odniesieniu, do których zabezpieczenie medyczne (Poznań) nie jest obowiązkiem ustawowym. Na zasadach komercyjnych zabezpieczamy m.in. eventy/pikniki firmowe, konferencje, targi, festyny, pikniki, targi.
W okresie naszej działalności obsłużyliśmy wiele imprez sportowych, kulturalnych, pikników, festynów, targów, wśród których można wymienić m.in.: Stadion Lech-Poznań-obsługa imprez masowych, Avangarda Group-obsługa imprez plenerowych ,Zużel stadion Poznań, Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Obsługa GSW (Gostyńskie Sporty Walki),Współpraca z UMiG Gostyń,UMiG Pogorzela UMiG Koźmin Wielkopolski, Zabezpieczenie imprez wodnych (posiadamy własną łódz-motorówkę ratunkową).Kursy i szkolenia dla LOK Gostyń,Zakłady mięsne Konarczak,Szkolenia medyczne w wielu placówkach edukacyjnych Szkoła Podstawowa nr 3 w Koźminie Wielkopolskim.Wykonawca transportów medycznych dla Bonifraterskie Centrum Rehabilitacji pw. Św. Benedykta Menni – Piaski – Marysin.

posiada doświadczenie w dziedzinie ratownictwa medycznego, w tym także zabezpieczenia imprez masowych. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem oraz profesjonalnym zespołem ratowników medycznych i pielęgniarek. Liczbę ratowników i rodzaj zabezpieczenia medycznego w Poznaniu dostosowujemy do Państwa potrzeb, biorąc pod uwagę wielkość wydarzenia. W razie potrzeby zapewniamy transport medyczny dla osób poszkodowanych.

Ceny usług ustalamy indywidualnie z zainteresowanymi w zależności od charakteru imprezy, miejsca, czasu trwania, ilości punktów medycznych oraz personelu.

Profesjonalizm przy organizowaniu i realizacji zleceń to nasz atut, który zapewni uczestnikom i organizatorom imprez pełne bezpieczeństwo i spokój. Zapewniamy:

  • ambulanse i motocykle ratunkowe,
  • patrole piesze i rowerowe,
  • wykwalifikowana kadrę ratowniczą i lekarską,
  • organizację stacjonarnych punktów medycznych,

Oferujemy również możliwość szkolenia uczestników w trakcie trwania imprezy z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych na specjalnie przygotowanych do tego celu stanowiskach.

Cennik zabezpieczenia medycznego

Ratownik Medyczny

60zł/h

+48 600 106 089

Patrol Pieszy

110zł/h

Ratownik Med. plus Ratownik Medyczny plus Punkt Medyczny

+48 600 106 089

Ambulans w pełnym składzie

130zł/h

+48 600 106 089

Quad plus Ratownik medyczny

60zł/h

+48 600 106 089

Szpital polowy w pełnej obsadzie

200 zł/h

(Lekarz, Ratownik Med, Pielęgniarka)

+48 600 106 089

Ambulans Specjalistyczny

210 zł/h

Lekarz plus pozostała obsada

+48 600 106 089

Organizatorom imprezy masowej nieraz wydaje się, że ich wydarzenie ogranicza się do znalezienia sali czy placu oraz zaproszenia gości. Tymczasem niezbędne jest również zabezpieczenie medyczne, które gwarantuje szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Targi, pikniki, koncerty, festyny to sytuacje, kiedy istnieje wysokie ryzyko wypadków czy urazów, jednak obecność zespołu medycznego może zminimalizować skutki. Obecność zgromadzenia dużej liczby osób w jednym czasie i w jednej lokalizacji niesie ze sobą prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń nieprzewidzianych. Stosownie dobrany zespół ratunkowy pozwoli na uniknięcie ciężkich sytuacji i udzieli pomocy, która wpłynie na rezultat nieprzewidzianego wydarzenia. Człowiek niewykwalifikowany lub nieposiadający odpowiednich narzędzi działa impulsywnie i nie zawsze będzie w stanie nieść pomoc osobom tego potrzebującym.

Rozwiń opis

Zabezpieczenie medyczne imprez w Poznaniu

Współpracujemy z wykwalifikowanym zespołem złożonym z lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy czynnie zajmują się swoją pracą zawodową. Umożliwia nam to w sposób profesjonalny zabezpieczyć medycznie poznańskie imprezy i wydarzenia kulturalno-sportowe. Doświadczenie ekipy gwarantuje ich szybkie reagowanie i udzielanie pomocy na najwyższym poziomie jakości obsługi. Dysponujemy najnowszym sprzętem medycznym oraz karetką, która w razie konieczności przetransportuje osobę tego wymagającą do szpitala. Zaopatrzenie z naszej strony uzależnione jest od rozmiaru i czasu trwania imprezy masowej. Nasza usługa jest zgodna z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 6 lutego 2012 roku w zakresie wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprez masowych. Nasza obecność w takiej sytuacji jest zatem nie tylko konieczna, ale i zalecana.

Jak zaprosić nas do współpracy?

Jeżeli macie Państwo w planach organizację imprezy masowej to proszę pamiętać o tym, by zabezpieczyć wydarzenie także pod względem medycznym i skorzystać jedynie z usług sprawdzonej firmy cieszącej się uznaniem na rynku. Zawsze jesteśmy w gotowości do pomocy w zakresie zabezpieczania imprez, zachęcamy wobec tego do kontaktu. Na naszej stronie internetowej znajduje się formularz kontaktowy oraz numer telefonu. Zapraszamy również do kontaktu mailowego. Nasi konsultanci są aktywni przez 24 h/ dobę i zawsze z ochotą udzielą informacji na temat usług firmy oraz dostosują wielkość ekipy i ilość sprzętu adekwatnie do potrzeb danej sytuacji.